• Budova školy
  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit
  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč
  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček
  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor
  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor
  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč
  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Projekt Hrajeme s filharmoniky potřetí

Stejně jako v loňském roce byla i letos ZUŠ úspěšná v dotačním řízení „Podpora projektů kreativního učení“ v rámci Národního plánu obnovy Ministerstva kultury. Principem projektu je propojení hudebních profesionálů z filharmonií s žáky hudebního oboru. Během listopadu měli naši žáci možnost čerpat zkušenosti od pedagogů konzervatoře Pardubice a dlouholetých členů filharmonie houslisty Jiřího Kuchválka a violisty Miloslava Nečesaného a houslistky Komorní filharmonie Pardubice Lenky Krytinářové Uhlíkové. Společně s dalšími lektory se pak všichni sejdou na provedení České mše vánoční J. J. Ryby v Občanské záložně ve čtvrtek 21. prosince. Projekt má obrovský přínos pro naše žáky a těšíme se i na jeho jarní pokračování!

  Nadcházející události