• Budova školy
  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit
  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč
  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček
  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor
  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor
  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč
  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Aktuality

Festival svobody 2023 v Pardubicích zahájily žákyně ZUŠ

V pátek 17. listopadu se ve Společenském sále pardubické radnice za doprovodu Českého akademického orchestru představily v sólových výstupech žákyně ZUŠ Přelouč houslistka Anna Marečková (ze třídy L. Benešové) a trombonistka Martina Junková (ze třídy M. Chmelaře). Obě děvčata si počínala více než profesionálně a sklidila dlouho trvající ovace zaplněného sálu.  

číst celé →

Projekt Hrajeme s filharmoniky potřetí

Stejně jako v loňském roce byla i letos ZUŠ úspěšná v dotačním řízení „Podpora projektů kreativního učení“ v rámci Národního plánu obnovy Ministerstva kultury. Principem projektu je propojení hudebních profesionálů z filharmonií s žáky hudebního oboru. Během listopadu měli naši žáci možnost čerpat zkušenosti od pedagogů konzervatoře Pardubice a dlouholetých členů filharmonie houslisty Jiřího Kuchválka a violisty Miloslava Nečesaného a houslistky Komorní filharmonie Pardubice Lenky Krytinářové Uhlíkové. Společně s dalšími lektory se pak všichni sejdou na provedení České mše vánoční J. J. Ryby v Občanské záložně ve čtvrtek 21. prosince. Projekt má obrovský přínos pro naše žáky a těšíme se i na jeho jarní pokračování!

číst celé →

Hubertovy jízdy v Kladrubech 

Již několik let funguje na naší škole při dechovém oddělení soubor loveckých nástrojů. Soubor založila Radka Chmelařová a nyní ho vede Marie Mechová. Mimo jiné spolupracuje se Střední školu chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem, pro kterou každoročně vystupuje na tradiční Hubertově jízdě. I letos tomu nebylo jinak a my si této spolupráce velmi vážíme.

V letošním roce se našemu souboru dostalo další velké pocty. Byl pozván k účinkování na Hubertově jízdě přímo pro Národní hřebčín Kladruby nad Labem. I díky krásnému počasí si naše hornistky celý den skvěle užily. Tříhodinová vyjížďka kočárem a sledování krásných starokladrubských koní bylo velkým zážitkem. Moc se těšíme na další spolupráci.

číst celé →

Meziměstský koncert pěveckých tříd

V pondělí 25. 9. se uskutečnil společný koncert žáků sólového zpěvu naší školy a Základní umělecké školy Čáslav. Skladby nejrůznějších skladatelů a stylových období jsme si vyslechli v krásném prostoru Evangelického kostela, kde hlasy všech účinkujících krásně zněly. Na klavír naše zpěváky doprovodila paní učitelka Veronika Dědičová. Děkujeme všem zpěvákům i paní korepetitorce za krásný podzimní podvečer a všem rodičům za skvělou podporu.

Těšíme se na všechna naše další podobná setkání 

číst celé →

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Na den 29. 9. 2023 je ředitelem ZUŠ Přelouč vyhlášeno ředitelské volno z důvodu plánovaných rekonstrukcí (oprava hlavní příjezdové brány, oprava IT sítí).

číst celé →

  Nadcházející události