• Budova školy


  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit


  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč


  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček


  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor


  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor


  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč


  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Aktuality

Dechový orchestr zlatý v Praze

Dechový orchestr ZUŠ Přelouč pod vedením Michala Chmelaře se opět po roce zúčastnil mezinárodního festivalu dechových orchestrů v Praze. V hotelu Pyramida na Břevnově obhajoval zlatá pásma z posledních třech let. Obhajoba vyšla na výbornou, přeloučští muzikanti si v mezinárodní konkurenci orchestrů z Maďarska, Švédska, Německa a Rakouska vysoutěžili zlaté pásmo a zvláštní cenu za nejlepší dramaturgii. Ocenění je cennější o to, že orchestr byl jediným „nedospěláckým“ orchestrem v soutěži. Za naši školu v orchestru soutěžilo celkem 68 muzikantů a více než polovině hráčů ještě nebylo 15 let. Poděkování za skvělou reprezentaci školy a města patří nejen všem hráčům orchestru, ale také učitelům Radce Chmelařové, Ivě Junkové, Janu Pátkovi, Lindě Gregarové a Davidu Štruplovi za přípravu.

sdr

číst celé →

Mažoretky zazářily v pražské Lucerně

Mažoretky ZUŠ Přelouč, vedené Jarmilou Pavlíčkovou, zatančily 16. 2. na Leteckém plese v pražském paláci Lucerna. Na této prestižní akci vystoupily již potřetí. V lednu okouzlily publikum na reprezentačním plese města Kolín. Děkujeme děvčatům i paní Pavlíčkové za skvělou reprezentaci školy. I v letošním roce čeká mažoretky dlouhá řada zajímavých vystoupení. Tančit budou například na festivalech Kmochův Kolín, Polanského Přelouč a v České Kamenici. Vystoupí dále v německé Pirně a Bad Schandau, v Kutné Hoře a v červnu pojedou na tradiční soustředění do Španělska.

číst celé →

Úspěchy mladých dechařů

O posledním lednovém víkendu se žáci dechového oddělení vydali do Prahy reprezentovat naši školu na dvou soutěžích. První proběhla v neděli 27. 1. dopoledne v Kaiserštejnském paláci na Malé Straně. Žesťové kvinteto ve složení Adam Čapek, Klára Junková, Eva Čapková, Martina Junková a Tomáš Vondrouš pod vedením pana ředitele Michala Chmelaře získalo 1. cenu a navíc cenu za mimořádný interpretační výkon. Z vystoupení na závěrečném koncertě vítězů se kvinteto bohužel muselo omluvit z důvodu přejezdu na další soutěž, která se konala odpoledne v ZUŠ Jana Hanuše na Břevnově. Soutěž Les Cles d’or se letos konala v České republice úplně poprvé. Jedná se o velmi prestižní soutěž, která se koná v 15 světových metropolích na všech kontinentech. I na této soutěži se naši žáci rozhodně neztratili. Klára Junková ze třídy Michala Chmelaře a Adam Čapek ze třídy Radky Chmelařové získali oba čestné uznání. Všem oceněným moc gratulujeme!!!

číst celé →

Příprava komorních souborů na soutěže

I o vánočních prázdninách se v na naší škole pracovalo na plné obrátky. V letošním roce se koná soutěž základních uměleckých škol v komorní hře, kterou pravidelně vyhlašuje MŠMT. Naši žáci mají z poslední soutěže rozhodně co obhajovat. Před třemi roky vyhrálo žesťové kvinteto naší ZUŠ první cenu v ústředním kole.

Do školního kola, které se bude konat 21. ledna, máme připravených dvanáct souborů. Deset dechových a dva smyčcové. Okresní kolo se bude konat v únoru v Holicích a úspěšné soubory se pak utkají v krajském kole ve Vysokém Mýtě. Žesťové kvinteto se navíc zúčastní soutěže Allegro v Praze v Kaiserstejnském paláci 26. 1. 

Všichni soutěžící i jejich pedagogové se na soutěž pečlivě připravují od začátku školního roku, někteří dokonce i déle. Výjimkou nejsou soustředění o víkendech, prázdninách i svátcích. Věříme, že jejich úsilí bude na soutěži odměněno a moc jim držíme palce!!!

číst celé →

Ježíškova vnoučata

Společně s Českým rozhlasem Pardubice jsme se již podruhé svým koncertem zapojili do projektu Ježíškova vnoučata. Navštívili jsme domovy seniorů ve Skutči a Pardubicích. Vystoupil pěvecký sbor Rošťák, vedený Annou Grecmanovou, žesťové kvinteto učitelů a žáků ZUŠ a žáci paní učitelky Lucie Benešové. Senioři kromě dárků hudebních dostali i malou pozornost od žáků výtvarného oddělení. Naše vystoupení znělo přímým přenosem Českého rozhlasu Pardubice v neděli 16. 12. a ze záznamu pak celý týden.

číst celé →
 • Připravované akce