• Budova školy


  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit


  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč


  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček


  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor


  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor


  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč


  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Aktuality

Zveme vás na koncert pro Světlušku

Naše škola se již tradičně zapojuje do projektu Českého rozhlasu Světluška. 

11. 9. 2019 od 17 hodin pořádáme v kostele Církve Československé Husitské koncert, na kterém vystoupí žáci a učitelé naší ZUŠ.

Výtěžek ze vstupného a prodeje sbírkových předmětů pošleme na konto nadace.

Všechny vás srdečně zveme.

číst celé →

Konkurz

Konkurz – učitel hry na klarinet

 

 • ZUŠ Přelouč, okres Pardubice přijme od září 2019 učitelku/učitele hry na klarinet a saxofon (úvazek 8 vyučovacích hodin týdně).

Konkurz proběhne po dohodě se zájemci v posledním srpnovém týdnu 2019 v ZUŠ Přelouč. Přihlášky s přiloženým životopisem je možné zasílat do 20. 8. 2019 poštou nebo e-mailem.

Konkurz proběhne formou pohovoru a ukázky hry na klarinet (libovolný repertoár).

Kontakt: [email protected], tel.: 737 278 244.

číst celé →

Koncert v Galerii Petrof

Ve velkém stylu pojala konec školního roku paní učitelka Baboráková. Závěrečný koncert spojený s předáváním vysvědčení jejím žákům totiž uspořádala v nádherných prostorách Galerie Petrof v Hradci Králové. Žáci si tak nejen mohli zahrát na úžasné nástroje této firmy, ale koncertovali ve velmi reprezentativním a hlavně inspirativním prostředí. Zakončili tak veleúspěšný rok klavírního oddělení.

číst celé →

Výlet do Jabkenic

Ani závěr školního roku jsme nenechali plynout jen tak, ale vypravili jsme se za poznáním do Jabkenic – místa, kde žil poslední roky svého života hudební skladatel Bedřich Smetana. Krásné prostředí jabkenické myslivny, obora a hlavně fakt, že člověk nemá nikdy podléhat nepřízni osudu, nás obohatil po všech stránkách. Snad jsme se trochu odvděčili i my, když jsme v Jabkenicích zazpívali Smetanovu píseň Má hvězda. Náročná, ale krásná trojhlasá skladba v prostorách, kde vznikla, v nás zanechala krásný pocit. V obci jsme viděli ještě vzácný kostel Nanebevzetí P. Marie ze 13. století a starou dřevěnou zvonici. Zájezd jsme zakončili návštěvou labyrintů na zámku Loučeň. Statečně jsme zdolali i horko a spokojeně jsme se vrátili zpět.

Děkujeme SRPŠ za finanční podporu, panu Jánkovi za krásnou cestu autobusem a všem rodičům za celoroční spolupráci. Těšíme se na prázdniny, ale i na další školní rok a další cesty za poznáním.

Krásné léto Vám všem přeje pěvecké oddělení ZUŠ Přelouč

číst celé →

Adam Jelínek na Smetanově Litomyšli

Adam Jelínek se svou paní učitelkou Jaroslavou Baborákovou mají za sebou velmi náročný rok. Kromě mnoha  mezinárodních soutěží, o kterých jsme vás informovali, se zúčastnili prestižního stipendijního programu mentoringu uměleckého vzdělávání MenArt. Mentorem klavírní skupiny byl virtuóz Ivo Kahánek. Celý program vyvrcholil v sobotu 22.6. vystoupením vybraných žáků na festivalu Smetanova Litomyšl. Adam s paní učitelkou byli mezi vybranými, takže se naše škola může pochlubit dalším senzačním úspěchem. Děkujeme a gratulujeme Adamovi i paní učitelce!!!

číst celé →
 • Připravované akce