• Budova školy
  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit
  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč
  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček
  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor
  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor
  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč
  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Dechový orchestr koncertoval na Pražském hradě

Dechový orchestr ZUŠ Přelouč letos opět čeká náročný školní rok. Kromě tradičních koncertů v Přelouči se připravuje na koncertování na festivalech v Čechách i v zahraničí. Hned první koncert tohoto školního roku se konal na velmi zajímavém místě. Orchestr totiž dostal pozvání účinkovat v sérii promenádních koncertů na Pražském hradě. Tyto koncerty pořádá Hudba hradní stráže a Policie České republiky a protože má s tímto profesionálním orchestrem naše škola velmi blízké vztahy, měl náš orchestr tu čest zahrát si na jejich domovské scéně.

Orchestr si pro tuto příležitost připravil velmi zajímavý program. Zazněl například Slovanský tanec č. 8 Antonína Dvořáka nebo suita z Orffovy kantáty Carmina Burana. Orchestr zabrousil také do populární a muzikálové tvorby a koncert zakončil tradiční českou dechovkou. Pražskému publiku se sólově představily tři žákyně naší školy – Klára Černá na xylofon, Kamila Jančíková na saxofon a Aneta Sentivanová na flétnu. Orchestr dirigoval ředitel ZUŠ Michal Chmelař, programem provázel Pavel Merta.

  Nadcházející události