Spolupráce s Radkem Baborákem

Dechový orchestr ZUŠ Přelouč byl vybrán jako jeden ze tří souborů z celé republiky do stipendijního programu akademie MenArt. 8. a 9. ledna proto navštívil naši školu světově uznávaný hornista a dirigent Radek Baborák, který v rámci programu působí jako lektor kolektivního vzdělávání. Celé dva dny se věnoval našim žákům. Kromě práce s orchestrem na jednotlivých skladbách vyšel čas také na téměř dvouhodinovou společnou diskuzi. Radek Baborák byl řadu let prvním sólohornistou Berlínské filharmonie, spolupracoval s nejlepšími dirigenty a sólisty světa a koncertoval na nejprestižnějších pódiích. Diskuze s ním byla velmi zajímavá a inspirativní. Radek Baborák pochází z Pardubicka, jeho strýc byl Stanislav Polanský, bývalý ředitel naší ZUŠ. Pan Baborák byl proto rád, že tradice dechové hudby v Přelouči má své pokračovatele.

Spolupráce s Radkem Baborákem v programu MenArt tímto neskončila. V dubnu bude následovat další soustředění a 30. června náš dechový orchestr vystoupí pod jeho taktovkou na mezinárodním hudebním festivalu Smetanova Litomyšl.