• Budova školy
  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit
  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč
  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček
  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor
  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor
  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč
  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Žáci ZUŠ Přelouč koncertovali s Českou filharmonií

V neděli 10. 10. vyvrcholil závěrečným koncertem v Rudolfinu projekt spolupráce České filharmonie a žáků základních uměleckých škol. Z původního necelého roku se protáhl v důsledku covidové pandemie téměř na dva a půl roku. Vybráni do něj byli i tři žáci naší školy a díky jeho prodloužení si mohli užít nejen skvělý koncert pod vedením dirigenta Petra Altrichtera, ale měli také možnost konzultovat své dosavadní umění s hráči České filharmonie na mnoha individuálních lekcích. Navštívili několik zajímavých přednášek a koncertů, dělených zkoušek s filharmoniky, absolvovali dvě několikadenní soustředění a hlavně se seznámili s mnoha dalšími skvělými stejně starými muzikanty z celé republiky. Naši školu reprezentovala hornistka Kamila Kautská, trumpetistka Iva Jindřišková a trombonista Vojtěch Ouřecký. Jako pedagogický dozor je na všech soustředěních a vystoupeních doprovázela paní učitelka Chmelařová. Jsme moc rádi, že Česká filharmonie společně s AZUŠ tyto skvělé projekty pořádá a budeme se těšit na další ročníky.

 • Připravované akce