Úspěchy klavíristů na mezinárodních soutěžích

Během doby, po kterou naše škola fungovala on-line, se žáci klavírního oddělení ze třídy Jaroslavy Baborákové zúčastnili prestižních domácích i mezinárodních soutěží. V rámci konzultací se na video natočily soutěžní skladby a odeslaly, všechny hudební soutěže totiž letos probíhaly „na dálku“.

Do mezinárodní soutěže Orbetello Piano Competition se přihlásili mladí klavíristé Sára Plecháčková, Karolína Slámová a Adam Jelínek. Všichni jmenovaní skončili v obrovské konkurenci s výbornými výsledky v bronzovém pásmu. Tito žáci se též zúčastnili domácí soutěže Pianoforte per tutti (Klavír pro všechny), kde se umístili v nejvyšším zlatém pásmu. V kategorii čtyřruční hra též zazářilo duo Veronika Železná a Sára Plecháčková, které obdrželo ocenění poroty za mimořádnou interpretaci.

Všem soutěžícím gratulujeme ke skvělým výsledkům a držíme pěsti v dalších soutěžích, kterých se účastní (World Open Online Competition či domácí Hraj Online!, kterou pořádá Komorní filharmonie Pardubice).