• Budova školy
  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit
  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč
  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček
  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor
  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor
  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč
  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Úspěchy klavíristů na mezinárodních soutěžích

Během doby, po kterou naše škola fungovala on-line, se žáci klavírního oddělení ze třídy Jaroslavy Baborákové zúčastnili prestižních domácích i mezinárodních soutěží. V rámci konzultací se na video natočily soutěžní skladby a odeslaly, všechny hudební soutěže totiž letos probíhaly „na dálku“.

Do mezinárodní soutěže Orbetello Piano Competition se přihlásili mladí klavíristé Sára Plecháčková, Karolína Slámová a Adam Jelínek. Všichni jmenovaní skončili v obrovské konkurenci s výbornými výsledky v bronzovém pásmu. Tito žáci se též zúčastnili domácí soutěže Pianoforte per tutti (Klavír pro všechny), kde se umístili v nejvyšším zlatém pásmu. V kategorii čtyřruční hra též zazářilo duo Veronika Železná a Sára Plecháčková, které obdrželo ocenění poroty za mimořádnou interpretaci.

Všem soutěžícím gratulujeme ke skvělým výsledkům a držíme pěsti v dalších soutěžích, kterých se účastní (World Open Online Competition či domácí Hraj Online!, kterou pořádá Komorní filharmonie Pardubice).