ZUŠ Přelouč modernizuje vybavení

V rámci grantové výzvy Piana do škol, kterou na podzim loňského roku vyhlásila nadace Karel Komárek Family Foundation, se podařilo přeloučské základní umělecké škole získat pro výuku zbrusu nový nástroj. Do grantové výzvy se zapojilo více než 150 uměleckých škol z celé republiky, vybraných 52, mezi nimiž byla i místní škola, bylo potom zveřejněno na webových stránkách nadace. Během uplynulých měsíců mohli soukromí i firemní dárci přispívat konkrétním školám libovolným finančním příspěvkem. Díky sérii menších finančních darů a jednomu velkému, kterým byla završena cílová částka, mohou od minulého týdne žáci ZUŠ používat k výuce zbrusu nové pianino P 125 M1 renomované královéhradecké firmy Petrof! Každý klavír, který ve škole nový, dostává své jméno. Aby v tomto ohledu panovala spravedlnost, pojmenováváme klavíry vždy podle aktuálního svátku v kalendáři. A protože pianino přivezli 29. dubna, jmenuje se Robert.

Druhou novinkou ve vybavení školy je multimediální zařízení schoolboard, který bude využíván zejména při výuce hudební nauky a výtvarného oboru. Schoolboard funguje jako obří multidotykový počítač s mnoha výukovými programy a nejrůznějšími funkcemi. Žáci se tak budou moci učit zapisovat noty, které jim program okamžitě přehraje, komponovat, seznamovat se díky modelům se starověkými amfiteátry, pracovnou Leonarda da Vinci či vyzkoušet profesionální software pro nahrávací studia. Nákup schoolboardu jsme mohli uskutečnit díky podpoře města Přelouč a štědrému finančnímu daru Elektrárny Chvaletice a.s. Nový schoolboard bude umístěn v učebně hudební nauky, která se do začátku příštího školního roku též dočká významných inovací.