• Budova školy
  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit
  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč
  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček
  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor
  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor
  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč
  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Praporky vděčnosti

Možná jste si všimli nové výzdoby zahrady naší školy. Pokud půjdete ulicí K. H. Máchy nahoru, uvidíte po pravé ruce pověšené takzvané praporky vděčnosti. Žáci výtvarného oboru naší školy se zapojili do výzvy kolegů z výtvarného oboru ze ZUŠ Choceň. Tamní paní učitelka odtud vyslala výzvu dalším ZUŠkám, aby vyvěsily praporky, díla žáků školy, naplněná prosbami i projevy vděčnosti. Tato myšlenka vychází ze staré tibetské tradice. Praporky se zde věší na větrná místa, čím výše, tím lépe. Vítr následně šíří jejich dobrou vůli šířit dále do světa. Do výzvy se zapojili žáci pana učitele Vojtíška a v rámci distanční výuky podpořili toto hezké poselství.