• Budova školy
  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit
  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč
  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček
  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor
  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor
  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč
  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Naši žáci úspěšní u přijímacích zkoušek na konzervatoř

Jedním z důležitých cílů naší školy je příprava žáků na budoucí povolání. Téměř každý rok se v řadách našich žáků objeví takový, který hudbu nebere jen jako koníček, ale chce se jí v budoucnosti věnovat profesionálně. Letošní ročník absolventů je velice silný, a tak není divu, že k přijímacím zkouškám se přihlásilo hned pět našich žáků. Na zkouškách kromě hry na svůj hudební nástroj musí uchazeči předvést nejen vědomosti z hudební teorie a historie, ale také vlohy pro intonaci a hudební představivost. Tři naši letošní absolventi zaujali odborné komise natolik, že byli přijati. Na výsledky dalších dvou žáků teprve čekáme. Gratulujeme klavíristce Sáře Plecháčkové (ze třídy J. Baborákové) a trombonistovi Vojtěchu Ouřeckému (ze třídy M. Chmelaře) k přijetí na Konzervatoř Pardubice a klavíristce Karolíně Slámové (ze třídy J. Baborákové) k přijetí na konzervatoř v Brně. Přejeme jim vše nejlepší v jejich budoucím studiu a věříme, že budou naší škole a našemu městu dělat skvělé jméno.

  Nadcházející události