ZUŠ Přelouč úspěšná v projektu Piana do škol

V rámci grantové výzvy Piana do škol, kterou vyhlásila nadace Karel Komárek Family Foundation, byla Základní umělecká škola Přelouč vybrána mezi 45 vzdělávacích institucí z celé České republiky, která se zúčastní veřejné sbírky na nákup nového pianina pro žáky školy. Do projektu Piana do škol, v němž rodinná nadace Karla Komárka českým školám věnuje celkem 11 nástrojů za 5,3 milionu korun, se zapojilo celkem 152 škol.

Z toho, že byla Základní umělecká škola Přelouč vybrána mezi ty, které si zaslouží dle odborné komise podporu, máme velkou radost. V komisi zasedly významné osobnosti české hudební scény, jakými jsou např. klavírní virtuos Ivo Kahánek či ředitel mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha a klavírista Jan Simon.

Přestože přeloučská ZUŠ neobdržela klavír přímo díky hodnocení odborné komise, byla vybrána do další aktivity nadace Karla Komárka, kterou je veřejná sbírka na pianina pro školy, které se v hodnocení umístily na 17.-56. místě. Žákům ZUŠ Přelouč tak může pomoci k novému nástroji jakákoli fyzická či právnická osoba pomocí finančního daru. Ten je možné poslat pomocí webových stránek https://pianadoskol.cz/ Přispět může veřejnost jakoukoli částkou, jejíž stoprocentní výše bude použita nadací na nákup nového pianina.

Počin nadace Karel Komárek Family Foundation chápeme jako projev národní hrdosti a podpory. Všem 11 školám, které získaly od nadace nástroj a dalším 5, kterým nástroj již věnovala královéhradecká firma světového věhlasu Petrof, moc gratulujeme a z celého srdce přejeme, ať se všem dětem i učitelům dobře hraje! Pevně věříme, že díky veřejné sbírce budou i naši žáci v dohledné době využívat nový nástroj.