Seminář pěveckého oddělení

Již tradičně se žáci pěveckých tříd měli možnost setkat s profesorkou Pardubické konzervatoře paní Jarmilou Chaloupkovou, která velmi nestranně, vstřícně, s velkou profesionalitou a pochopením sleduje pokroky ve studiu našich svěřenců a pomáhá nám svojí radou i praktickým cvičením. Tyto semináře tak posouvají nejen žáky, ale také nás učitele.

Paní Chaloupková má skvělé výsledky jak ve výuce klasického zpěvu (její žák získal stipendium v Metropolitní opeře v New Yorku, další jsou sólisty našich operních scén), tak ve výchově interpretů populární hudby (několik let působila na Ježkově konzervatoři v Praze a v soutěži Superstar).

Seminář nám proto poskytl cenné poznatky v obou těchto směrech. Vzájemným prolínáním jsme měli možnost porovnat rozdíly i podobnosti v technice a interpretaci klasických a populárních písní. Vždy je rozhodně důležitá energie, kterou do svého počínání vkládáme. Přejeme našim zpěvákům, aby jí měli pokaždé dost a přinášeli prostřednictvím hudby radost a inspiraci všem posluchačům.

Jana Bednářová