Výlet do Jabkenic

Ani závěr školního roku jsme nenechali plynout jen tak, ale vypravili jsme se za poznáním do Jabkenic – místa, kde žil poslední roky svého života hudební skladatel Bedřich Smetana. Krásné prostředí jabkenické myslivny, obora a hlavně fakt, že člověk nemá nikdy podléhat nepřízni osudu, nás obohatil po všech stránkách. Snad jsme se trochu odvděčili i my, když jsme v Jabkenicích zazpívali Smetanovu píseň Má hvězda. Náročná, ale krásná trojhlasá skladba v prostorách, kde vznikla, v nás zanechala krásný pocit. V obci jsme viděli ještě vzácný kostel Nanebevzetí P. Marie ze 13. století a starou dřevěnou zvonici. Zájezd jsme zakončili návštěvou labyrintů na zámku Loučeň. Statečně jsme zdolali i horko a spokojeně jsme se vrátili zpět.

Děkujeme SRPŠ za finanční podporu, panu Jánkovi za krásnou cestu autobusem a všem rodičům za celoroční spolupráci. Těšíme se na prázdniny, ale i na další školní rok a další cesty za poznáním.

Krásné léto Vám všem přeje pěvecké oddělení ZUŠ Přelouč