• Budova školy


  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit


  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč


  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček


  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor


  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor


  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč


  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Úspěchy mladých dechařů

O posledním lednovém víkendu se žáci dechového oddělení vydali do Prahy reprezentovat naši školu na dvou soutěžích. První proběhla v neděli 27. 1. dopoledne v Kaiserštejnském paláci na Malé Straně. Žesťové kvinteto ve složení Adam Čapek, Klára Junková, Eva Čapková, Martina Junková a Tomáš Vondrouš pod vedením pana ředitele Michala Chmelaře získalo 1. cenu a navíc cenu za mimořádný interpretační výkon. Z vystoupení na závěrečném koncertě vítězů se kvinteto bohužel muselo omluvit z důvodu přejezdu na další soutěž, která se konala odpoledne v ZUŠ Jana Hanuše na Břevnově. Soutěž Les Cles d’or se letos konala v České republice úplně poprvé. Jedná se o velmi prestižní soutěž, která se koná v 15 světových metropolích na všech kontinentech. I na této soutěži se naši žáci rozhodně neztratili. Klára Junková ze třídy Michala Chmelaře a Adam Čapek ze třídy Radky Chmelařové získali oba čestné uznání. Všem oceněným moc gratulujeme!!!

 • Připravované akce