• Budova školy


  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit


  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč


  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček


  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor


  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor


  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč


  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Příprava komorních souborů na soutěže

I o vánočních prázdninách se v na naší škole pracovalo na plné obrátky. V letošním roce se koná soutěž základních uměleckých škol v komorní hře, kterou pravidelně vyhlašuje MŠMT. Naši žáci mají z poslední soutěže rozhodně co obhajovat. Před třemi roky vyhrálo žesťové kvinteto naší ZUŠ první cenu v ústředním kole.

Do školního kola, které se bude konat 21. ledna, máme připravených dvanáct souborů. Deset dechových a dva smyčcové. Okresní kolo se bude konat v únoru v Holicích a úspěšné soubory se pak utkají v krajském kole ve Vysokém Mýtě. Žesťové kvinteto se navíc zúčastní soutěže Allegro v Praze v Kaiserstejnském paláci 26. 1. 

Všichni soutěžící i jejich pedagogové se na soutěž pečlivě připravují od začátku školního roku, někteří dokonce i déle. Výjimkou nejsou soustředění o víkendech, prázdninách i svátcích. Věříme, že jejich úsilí bude na soutěži odměněno a moc jim držíme palce!!!

 • Připravované akce