• Budova školy


  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit


  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč


  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček


  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor


  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor


  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč


  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Přihlášky pro rok 2018 spuštěny!

 

 Interpretační kurzy dechových nástrojů 2018

Základní umělecká škola Přelouč Vás srdečně zve na 5. ročník Interpretačních kurzů dechových nástrojů.

V letošním roce se budou konat v termínu od 29. 6. do 4 7. 2018 v budově ZUŠ Přelouč. Lektory budou opět špičkoví interpreti a výborní pedagogové na dechové nástroje – Lenka Kozderková (flétna), Svatopluk Zaal (trubka), Jindřich Kolář (lesní roh), Lukáš Moťka (trombon), Alois Mech (trombon), Jakub Chmelař (tuba).

Doprovodné akce jsou v jednání. Na zahajovacím koncertě vystoupí Žesťové kvinteto Komorní filharmonie Pardubice se sólistou Lukášem Moťkou.

KURZOVNÉ:

 • Aktivní účastník 1500 Kč
 • Pasivní účastník 500 Kč
 • Strava každý individuálně (vedle školy je restaurace, 400 m od školy je Tesco)
 • Ubytování 200 Kč / noc (Domov mládeže Přelouč) – 15 min. chůze od školy

Uzávěrka přihlášek je 30. 4. 2018. Kapacita kurzů je omezená. Po přijetí přihlášky Vás budeme informovat o registraci. Klavírní doprovody ke studovaným skladbám prosíme zaslat ihned po registraci, nejpozději však 30. 4. 2018 e-mailem ([email protected]) nebo poštou na adresu ZUŠ Přelouč.

Podmínkou účasti nezletilého studenta je doprovod dospělé osoby, která má za studenta odpovědnost (zákonný zástupce nebo učitel). ZUŠ Přelouč zodpovídá za studenty pouze v době jejich pobytu v budově ZUŠ Přelouč.

Přihlaška na kurz

Informace o účastníkovi

* pro nezletilé účastníky


Detaily kurzu

Chci zajistit ubytování

Název oboru, který chci studovat
Skladby, které budu studovat

Poznámky k registraci

Lektoři

Lenka Kozderková Šimková - flétna

Je absolventkou Státní konzervatoře v Ostravě, Janáčkovy Akademie Múzických umění v Brně a ročního stipendijního pobytu na École Normale de musique Alfred Cortot v Paříži u Christiana Lardé. V letech 1990 – 93 se aktivně zúčastnila Mezinárodních interpretačních kurzů v Německu (Eugenia Zukermann), Itálii (Severino Gazzelloni) a ve Francii (Christian Lardé) a Stipendijního pobytu na Evropské Mozartově akademii (studium u Sandora Vegha, Eli Ebana a Maurice Bourgua). V letech 1995 – 1997 vedla kurzy flétnové hry na Conservatoire Nationale v Tunisu. V letech 1994 – 2001 spolupracovala s režisérem Ivo Krobotem a dramaturgem Michalem Lázňovským na divadelních představeních Metamorphoses (Francie), Jób (Praha), Létání s Bachem (Praha). Jako autorka hudby působí také v hudebně scénickém Duu Goelan, kombinujícím prvky klasické hudby, jazzu a rocku (s houslistkou Lenkou Župkovou). V Praze debutovala sólovým recitálem v Rudolfinu s cembalistkou Zuzanou Růžičkovou. Dlouhodobě spolupracuje s Nadací VIZE 97 Dagmar a Václava Havlových.

Je vyhledávanou interpretkou soudobé hudby. Premiérovala řadu skladeb současných autorů: Graham, Klusák, Piňos, Loudová, R.Z.Novák, Smejkalová, Nejtek, Parsch, Pudlák, Bartoň, z nichž některé jí byly věnovány. Vystoupila mj. na festivalech Pražské jaro, Musik unter Tag Hannover, Expozice Nové hudby, Forum Neuer music Koln, Forfest Kroměříž, Setkávání Evropské soudobé hudby Brno, Theatertage der Kirche Hannover, Dartington music festival. V květnu 2007 provedla Stockausenovu Zeitmasse v Carnegie Hall v New Yorku. Od roku 2006 pořádá Mezinárodní interpretační kurzy HUDBA BEZ HRANIC na konzervatoři v Teplicích, kam zve renomované flétnisty z celé Evropy. Od roku 2006 vyučuje na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Svatopluk Zaal - trubka

Svatopluk Zaal se narodil v roce 1972 v Poličce.Tam také získal základy hudebního vzdělání na Lidové škole umění.Od roku 1986 studoval na brněnské konzervatoři.Obor trubka absolvoval ve třídě prof.B.Dvořáčka v roce 1992.Poté pokračoval ve studiu na Janáčkově akademii múzických umění v Brně u doc.J.Brody.Školu absolvoval celovečerním recitálem v roce 1996.Svatopluk Zaal se zúčastnil několika soutěží MK ČR v Kraslicích,kde získal v roce 1988 druhou cenu a v roce 1991 čestné uznání.

Od roku 1994 je sólotrumpetistou Pražské komorní filharmonie.Kromě toho působil jako první trumpetista Symfonického orchestru Českého rozhlasu a Pražského komorního orchestru.

Je pravidelným hostem koncertních pódií u nás i v zahraničí.Vedle koncertní činnosti se věnuje pedagogické činnosti na Gymnáziu a Hudební škole hl.m.Prahy.

Jindřich Kolář - lesní roh

Jindřich Kolář, vystudoval konzervatoř v Plzni a Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Zdeňka Tylšara. Do roku 1999 zastával funkci sólohornysty v Národním divadle v Praze. Stálým spolupracovníkem ČF je od roku 1994 a jejím stálým členem se stal v roce 1999. (www.ceskafilharmonie.cz).

Od roku 1991 je také členem orchestru Solistés Européens v Luxembourgu (www.sel.lu).

Pedagogicky je činný na plzeňské konzervatoři a na různých interpretačních kurzech jako Hornclass (www.hornclass.cz), Minihorn (www.minihorn.webnode.cz), nebo Přelouč.

Pořádá také festival Plzeňské hornové dny. Jako sólista vystupoval s Filharmonickým komorním orchestrem v Japonsku, USA i v Evropě. Věnuje se také komorní hudbě. Natočil CD se skladbami pro lesní roh a smyčcové kvarteto, skladby pro lesní rohy i Wagnerovy tuby a řadu snímků pro Čs. rozhlas. Je stálým spolupracovníkem festivalu Lake George Music Festival v USA (www.lakegeorgemusicfestival.com).

Lukáš Moťka - trombon

Lukáš Moťka je vyhledávaným sólovým a komorním hráčem. Vystoupil na mnoha podiích doma i v zahraničí. V současné době spolupracuje s předními českými soubory a je sólo-trombonisou České filharmonie.

Hru na trombon vystudoval na Konzervatoři Pavla Josefa Vejvanovského pod vedením Rudolfa Berana. Po absolutoriu konzervatoře studoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně ve třídě prof. Jaroslava Kummera (bakalářské studium) a dále pak Akademii múzických umění v Praze (magisterské studium) pod vedením Jiřího Sušického. Svá studia si rozšířil také na Konservatorium privatuniversität Wien ve třídě Gabriela Madase.

Během jeho krátkodobé kariery získal několik ocenění. 1. cenu a titul absolutního vítěze v soutěži konzervatoří ČR. 1. cenu a titul absolutního vítěze na mezinárodní soutěži žesťových nástrojů Brno. Na mezinárodní soutěži Hungarofest v Maďarsku se probojoval mezi semifinalisty stejně jako na LieksaBrassWeek ve Finsku a také na mezinárodní soutěži ARD v Německu. Na mezinárodní soutěži v německém Markneukirchenu získal 3. Cenu a mezinárodní soutěži Pražského jara získal 2. Cenu a titul laureáta.

Sólově vystoupil např. s Filharmonií Brno, Pražským komorním orchestrem, Filharmonií Hradec Králové, Karlovarským symfonickým orchestrem a Vogtland Philharmonie Greiz/Reichenbach. Je také vyhledávaným komorním hráčem. Působí v žesťovém soboru CzechBrass a ve Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie. Krátce se věnuje také jazzové hudbě, a to ve spolupráci s Czech Philharmonic jazz band. Provedl a nahrál několik českých premiér soudobých českých autorů, např. Juraje Filase, Ladislava Kubíka nebo Pavla Slezáka.

Lukáš Moťka působil dvě sezóny jako člen orchestru Moravského divadla v Olomouci a čtyři sezóny byl sólo-trombonistou Národního divadla v Brně.

Jakub Chmelař - tuba

Narodil se v Kutné Hoře. Vystudoval hru na tubu na Pražské konzervatoři u prof. Karla Malimánka, u kterého dále pokračuje ve studiu na Akademii múzických umění v Praze. Hraje v různých komorních souborech a orchestrech. Od roku 2017 hraje v orchestru Státní opery v Praze a je členem Orchestrální akademie České filharmonie. V roce 2013 navštívil mistrovský kurz se světovým tubistou Rogerem Bobem ve Výmaru. Často externě spolupracuje s Komorní filharmonií Pardubice, Plzeňskou filharmonií, orchestrem Národního divadla a Českým národním symfonickým orchestrem.

Alois Mech - trombon

Profesor hry na trombon na Konzervatoři Pardubice.

Přihlásit se na kurz
 • Připravované akce