• Budova školy
  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit
  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč
  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček
  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor
  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor
  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč
  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Aktuality

Spolupráce s Radkem Baborákem

Dechový orchestr ZUŠ Přelouč byl vybrán jako jeden ze tří souborů z celé republiky do stipendijního programu akademie MenArt. 8. a 9. ledna proto navštívil naši školu světově uznávaný hornista a dirigent Radek Baborák, který v rámci programu působí jako lektor kolektivního vzdělávání. Celé dva dny se věnoval našim žákům. Kromě práce s orchestrem na jednotlivých skladbách vyšel čas také na téměř dvouhodinovou společnou diskuzi. Radek Baborák byl řadu let prvním sólohornistou Berlínské filharmonie, spolupracoval s nejlepšími dirigenty a sólisty světa a koncertoval na nejprestižnějších pódiích. Diskuze s ním byla velmi zajímavá a inspirativní. Radek Baborák pochází z Pardubicka, jeho strýc byl Stanislav Polanský, bývalý ředitel naší ZUŠ. Pan Baborák byl proto rád, že tradice dechové hudby v Přelouči má své pokračovatele.

Spolupráce s Radkem Baborákem v programu MenArt tímto neskončila. V dubnu bude následovat další soustředění a 30. června náš dechový orchestr vystoupí pod jeho taktovkou na mezinárodním hudebním festivalu Smetanova Litomyšl.

číst celé →

KONCERT SBORŮ    

Když už se zdálo, že po odmlce způsobené pandemií může zase proběhnout tradiční maratón vánočních koncertů sborů, zaúřadovala tentokrát jiná onemocnění. V prosince se sice nějaké koncerty stihly, ale na ten hlavní v Záložně si museli diváci počkat až na polovinu ledna. V hodinovém programu se představil nejprve Ohniváček, neboli nejmladší zpěváčci, vedený Veronikou Pokornou, po něm Rošťák a na závěr Plamen, které diriguje Anna Grecmanová. Pěvecké výkony doprovodili kromě pedagogů v několika skladbách i instrumentalisté Vojtěch Král na bicí, Anna Kysilková na klarinet a Eliška Zmítková na příčnou flétnu. Sbory nyní čeká náročná příprava na soutěže, ve kterých budou obhajovat skvělá umístění z předešlých let.

číst celé →

TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT

Jako poděkování všem, kteří se zúčastnili Tříkrálové sbírky, ať už jako koledníci, nebo jako dárci, uspořádala opět naše škola ve spolupráci s Charitou Přelouč tradiční Tříkrálový koncert. V hodinovém programu se představili žáci hudebního oddělení a s trémou i zimou se poprali velmi statečně, diváci, kteří zaplnili kostel do posledního místa, jejich výkony podpořili skvělou atmosférou. Ozdobou koncertu bylo společné vystoupení žáků a pedagogů pěveckého a smyčcového oddělení, kteří předvedli pět koled v krásné úpravě Jaroslava Krčka. Jsme velmi rádi, že se na tradici, která byla pandemickou situací na dva roky přerušena, podařilo úspěšně navázat.

číst celé →

Koncert na zámečku Karlštejn

Dne 17.12. 2022 proběhl na Loveckém zámečku Karlštejn nedaleko Hlinska koncert žáků ZUŠ Přelouč ve spolupráci se Suzuki studiem Pardubice Lucie Benešové. Na koncertě panovala moc příjemná atmosféra a věříme, že se budou naši žáci do těchto krásných prostor vracet.

číst celé →

ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ 

   
V úterý 20. prosince  se od 19:00 sálem Občanské záložny nesly tóny snad nejznámějšího díla Jakuba Jana Ryby – České mše vánoční. Zcela zaplněný sál všechny účinkující odměnil dlouho trvajícím potleskem ve stoje.
O sólové party se postarali Jan Kučera, Vojtěch Pošvář, Inka Kořínková a Marie Bílková. Koncert řídil Jaroslav Šlais.
 
Provedení České mše vánoční bylo pro orchestr složený z žáků ZUŠ a hudebních profesionálů z filharmonií vyvrcholením projektu Hrajeme s filharmoniky, který se uskutečnil za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury.
 
číst celé →

  Nadcházející události