• Budova školy
  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit
  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč
  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček
  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor
  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor
  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč
  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Aktuality

Ocenění reprezentantů ZUŠ

15. června byli starostkou města oceněni nejlepší žáci přeloučských základních škol a základní umělecké školy. Za naši školu byli pedagogickým sborem pro letošní školní rok vybráni:
hudební obor – Tomáš Vondrouš
taneční obor – Jakub Lauryn
výtvarný obor – Aneta Kolářová
literárně dramatický obor – Johana Vysloužilová
Gratulujeme!
O hudební doprovod slavnostního ceremoniálu se postaral flétnový soubor pod vedením paní učitelky Čechové.
číst celé →

Obrovský úspěch pěveckých sborů

Pěvecké sbory Rošťák a Plamen (oba pod vedením Anny Grecmanové) se o víkendu zúčastnily mezinárodní soutěže Svátky písní v Olomouci. Oba dva sbory získaly zlatou medaili. Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

číst celé →

Polanského Přelouč

O víkendu pořádala naše ZUŠ ve spolupráci s Kulturním a informačním centrem města Přelouč další ročník festivalu Polanského Přelouč. Až na malou přeháňku se festival tradičně vydařil. Kromě našeho orchestru zahrály ještě kapely Havíčkobrodská dvanáctka, Dechovka Konzervatoře Plzeň a Straňanka. Děkujeme za finanční podporu městu Přelouč a Pardubickému kraji.

číst celé →

Úspěch dechového oddělení v Brně

Skvělého úspěchu dosáhli žáci dechového oddělení naší ZUŠ na mezinárodní soutěži Žestě Brno – 1. cenu získala Eva Krejčíková (fagot, ze třídy Filipa Krytináře), 2. cenu obdržela Martina Junková (baryton, ze třídy Michala Chmelaře), 3. cenu Nicol Amy Vindušková (fagot, ze třídy Filipa Krytináře) a Tomáš Vondrouš (trombon, ze třídy Michala Chmelaře), čestné uznání Klára Junková (trubka), Martina Junková (trombon) – obě ze třídy Michala Chmelaře a Viktorie Soukupová (lesní roh, ze třídy Marie Mechové). Všem moc gratulujeme!!! Za skvělý klavírní doprovod děkujeme paní učitelce Knoulichové. 

 
číst celé →

Ústřední kola soutěže ZUŠ

Po úspěšných okresních a krajských kolech soutěží základních uměleckých škol se podařilo třem našim žákům probojovat až do kol celostátních. V oboru zpěv to byl Jakub Janovský ze třídy Jany Bednářové, ve hře na bicí Filip Košťál ze třídy Jana Pátka a ve hře na trombon Tomáš Vondrouš ze třídy Michala Chmelaře. Celostátní kolo v sólovém zpěvu se konalo 30. 4. v Turnově a Jakub Janovský si z něj odvezl 3. cenu. O týden později probíhala soutěž ve hře na bicí v Holicích, ve které si Filip Košťál získal 2. cenu. Vítězstvím zakončil Tomáš Vondrouš úspěšná celostátní kola v sobotu 21. 5. v Praze. Děkujeme všem žákům a pedagogům za přípravu a reprezentaci školy a města.

číst celé →
 • Připravované akce