• Budova školy


  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit


  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč


  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček


  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor


  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou>
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor


  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč


  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Aktuality

Orchestr a mažoretky ve Francii

Na konci července reprezentovaly Dechový orchestr a mažoretky ZUŠ Přelouč naší školu ve francouzské Normandii. Opět po roce společně s taneční skupinou Srdíčko Kolín odcestovaly 26. 7. do města Bricquebec, kde probíhaly slavnosti svaté Anny. Vystoupily ve slavnostním průvodu městem a na samostatném vystoupení v koncertní hale. Slavností se zúčastnily soubory z celého světa (například Belgie, Ruska nebo z Antil). Orchestr s mažoretkami vystoupil ještě v nedalekém přístavním městě Grandcamp – Maisy, kde zahrál v domově pro seniory a opět v průvodu městem. Odměnou za úspěšná vystoupení byl po muzikanty a mažoretky celodenní výlet do francouzské metropole. Kromě výstupu na Eiffelovu věž navštívily palác Louvre, vítězný oblouk, katedrálu Notre- Dame, baziliku Sacré-Coeur a slavnou třídu Champs- Élyseés.

číst celé →

Taneční obor v Krakowě

Taneční obor se v době od 15. 6. do 18. 6. 2018 zúčastnil tanečního a hudebního festivalu v polském Krakowě. Žačky se představily s tancem Sing, Sing a Motýlíheň. Zatančily si tak na venkovním podiu dvoudenního festivalu, který byl zaměřen na tanečníky a hudebníky z celé Evropy. Zakončením celé akce byl galavečer všech účinkujících na hlavním náměstí (Rynek Glowny). 

Nejen tancem, ale také pěší prohlídkou okolo hradu Wawel, Radniční věže a Hlavního náměstí se nám podařilo nahlédnout do atmosféry velmi vydařeného zahraničního zájezdu. Obohaceni o nevšední zážitky, odměněni pamětním pohárem, bychom chtěli poděkovat panu řediteli Chmelařovi a celé ZUŠ za zprostředkování tohoto krásného výletu. 

Petra Mori

číst celé →

Dechové interpretační kurzy

Na začátku prázdnin se v naší škole již tradičně sjeli talentovaní muzikanti z celé republiky, aby se zúčastnili šestého ročníku Dechových interpretačních kurzů Přelouč. Kurzy byly slavnostně zahájeny 29. 6. koncertem Žesťového kvinteta Komorní filharmonie Pardubice v sále ZUŠ.  Od soboty do středy probíhala výuka a téměř každý večer koncert účastníků nebo lektorů v sále školy. Pozvání do Přelouče letos opět přijali špičkoví lektoři, hráči předních českých orchestrů a profesoři konzervatoří. Na trubku vyučovali Svatopluk Zaal (Pražská komorní filharmonie), Karel Mňuk (profesor Konzervatoře Pardubice) a Pavel Herzog (trumpetista skupiny Sto zvířat), na trombon Lukáš Moťka (Česká filharmonie) a Alois Mech (profesor Konzervatoře Pardubice), na lesní roh Jindřich Kolář (Česká filharmonie), na tubu Jakub Chmelař (Státní opera Praha) a na flétnu Lenka Kozderková (profesorka Mezinárodní konzervatoře Praha). Do Přelouče letos zavítal i vzácný host, japonská hornistka Kanako Mori, která v současné době působí v České filharmonii. Na kurzech opět vládla skvělá tvůrčí a přátelská atmosféra.

číst celé →

Dechový orchestr zvítězil v Srbsku

Ve dnech 21. – 26. 6. navštívil Dechový orchestr ZUŠ Přelouč pod vedením dirigenta Michala Chmelaře srbské město Zrenjanin. Konala se zde mezinárodní soutěž dechových orchestrů pod záštitou světové asociace dechových symfonických orchestrů WASBE. Přeloučský orchestr se přihlásil do nejvyšší kategorie a v konkurenci orchestrů ze Srbska, Polska, Rumunska a Maďarska získal zlaté pásmo Grand Prix. Během svého pobytu v Srbsku navštívili přeloučští muzikanti hlavní město Bělehrad a národní park Carska Bara. Gratulujeme celému orchestru a děkujeme za skvělou reprezentaci školy a města!

číst celé →

Pozvánka na koncert a výstavu

Zveme vás na koncert hudebního oddělení a pololetní výstavu výtvarného oddělení ve Chvaleticích.

číst celé →
 • Připravované akce