• Budova školy


  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit


  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč


  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček


  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor


  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou>
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč


  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží
 • Hudební obor


  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv

Aktuality

Výtvarný obor stříbrný v ústředním kole

Žáci výtvarného oboru naší školy pod vedením pana učitele Jana Vojtíška získali stříbrné pásmo v soutěži „Oči dokořán“ – ústředním kole soutěžní přehlídky výtvarného oboru základních uměleckých škol ve Šternberku. Ocenění získali za projekt Inspirace barokem.

Moc gratulujeme!!!!!!

 

číst celé →

Nová marimba byla slavnostně pokřtěná

5. 10. se v naší škole konal slavnostní koncert při příležitosti křtu nové marimby, kterou jsme díky nadačnímu příspěvku Nadace ČEZ letos o prázdninách koupili. Během odpoledne proběhl marimbový workshop s žáky naší ZUŠ. Večerní koncert zahájili žáci bicího oddělení ze tříd Lindy Gregarové a Jana Pátka. Následoval slavnostní křest, kterého se společně s panem ředitelem Michalem Chmelařem a učiteli bicího oddělení ujala i paní starostka Irena Burešová a tympánistka Komorní filharmonie Pardubice Cécile Boiffin. Vystoupení Cécile Boiffin za doprovodu klavíristky Tomoko Asahina bylo vyvrcholením celého večera. Přejeme bicímu oddělení mnoho úspěchu a radosti z hudby s tímto novým hudebním nástrojem.

číst celé →

Ceny za dabing 2017

Opět po roce naši žáci účinkovali při slavnostním předávání cen za dabing Františka Filipovského v Přelouči. Slavnostního zahájení letošního programu se ujalo kvarteto Davida Štrupla z žáků ZUŠ Přelouč, následně na hlavním pódiu vystoupily pěvecké sbory ZUŠ Přelouč Ohniváček a Rošťák vedené Veronikou Pokornou a Annou Pokornou.

číst celé →

Koncert pro Světlušku

14. 9. 2017 se v kostele církve Československé husitské v Přelouči konal již tradiční koncert pro Světlušku. Výtěžek ze vstupného a z prodeje sbírkových předmětů bude zaslán na nadaci Světluška, kterou zřizuje Český rozhlas. Děkujeme všem účinkujícím a jejich pedagogům, že již na začátku září dokázali nacvičit tak pěkný program a dále děkujeme všem, kteří do sbírky přispěli.

fotografie z koncertu zde: http://hudebni.rajce.idnes.cz/Koncert_pro_Svetlusku_14._9._2017/

číst celé →

Zveme vás na koncert pro Světlušku

Srdečně vás zveme na KONCERT PRO SVĚTLUŠKU, který se uskuteční 14. 9. 2017 od 17:00 v kostele církve Československé husitská v Přelouči. Vystoupí učitelé a žáci ZUŠ Přelouč. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude zaslán na účet nadace Světluška, která pomáhá nevidomým.

číst celé →
 • Připravované akce