• Budova školy


  naše škola se nachází ve zrekonstruované budově
  v centru Přelouče již od roku 1949
 • Zkušebna dechového orchestru a kapely Buď fit


  je zároveň nahrávacím studiem
  postavena v roce 2014 díky financování z EU a spolupráci s městem Přelouč
 • Mažoretky ZUŠ Přelouč


  vedené Jarmilou Pavlíčkovou
  reprezentují školu i město na nejrůznějších akcích
 • Pěvecký sbor Ohniváček


  vedený Veronikou Pokornou
  vítěz řady mezinárodních soutěžních festivalů pěveckých sborů
 • Taneční obor


  vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou>
  rozvíjí pohybové nadání a chuť dětí k tanci a pohybu
 • Hudební obor


  ZUŠ Přelouč nabízí vzdělávání v hudebním oboru
  vyučujeme hru na klávesové, dechové, smyčccové, strunné, bicí nástroje a zpěv
 • Dechový orchestr ZUŠ Přelouč


  vedený Michalem Chmelařem
  laureát mnoha mezinárodních soutěží

Dechové interpretační kurzy

Na začátku prázdnin se v naší škole již tradičně sjeli talentovaní muzikanti z celé republiky, aby se zúčastnili šestého ročníku Dechových interpretačních kurzů Přelouč. Kurzy byly slavnostně zahájeny 29. 6. koncertem Žesťového kvinteta Komorní filharmonie Pardubice v sále ZUŠ.  Od soboty do středy probíhala výuka a téměř každý večer koncert účastníků nebo lektorů v sále školy. Pozvání do Přelouče letos opět přijali špičkoví lektoři, hráči předních českých orchestrů a profesoři konzervatoří. Na trubku vyučovali Svatopluk Zaal (Pražská komorní filharmonie), Karel Mňuk (profesor Konzervatoře Pardubice) a Pavel Herzog (trumpetista skupiny Sto zvířat), na trombon Lukáš Moťka (Česká filharmonie) a Alois Mech (profesor Konzervatoře Pardubice), na lesní roh Jindřich Kolář (Česká filharmonie), na tubu Jakub Chmelař (Státní opera Praha) a na flétnu Lenka Kozderková (profesorka Mezinárodní konzervatoře Praha). Do Přelouče letos zavítal i vzácný host, japonská hornistka Kanako Mori, která v současné době působí v České filharmonii. Na kurzech opět vládla skvělá tvůrčí a přátelská atmosféra.

 • Připravované akce