Dechové interpretační kurzy

Na začátku prázdnin se v naší škole již tradičně sjeli talentovaní muzikanti z celé republiky, aby se zúčastnili šestého ročníku Dechových interpretačních kurzů Přelouč. Kurzy byly slavnostně zahájeny 29. 6. koncertem Žesťového kvinteta Komorní filharmonie Pardubice v sále ZUŠ.  Od soboty do středy probíhala výuka a téměř každý večer koncert účastníků nebo lektorů v sále školy. Pozvání do Přelouče letos opět přijali špičkoví lektoři, hráči předních českých orchestrů a profesoři konzervatoří. Na trubku vyučovali Svatopluk Zaal (Pražská komorní filharmonie), Karel Mňuk (profesor Konzervatoře Pardubice) a Pavel Herzog (trumpetista skupiny Sto zvířat), na trombon Lukáš Moťka (Česká filharmonie) a Alois Mech (profesor Konzervatoře Pardubice), na lesní roh Jindřich Kolář (Česká filharmonie), na tubu Jakub Chmelař (Státní opera Praha) a na flétnu Lenka Kozderková (profesorka Mezinárodní konzervatoře Praha). Do Přelouče letos zavítal i vzácný host, japonská hornistka Kanako Mori, která v současné době působí v České filharmonii. Na kurzech opět vládla skvělá tvůrčí a přátelská atmosféra.