Žáci smyčcového oddělení koncertovali v Praze

Již několik týdnů zpátky, jsme se spolu s vybranými žákmi pustili do studia orchestrálních partů. Pracovali jsme kolektivně a práce na partech byla pro všechny obohacující. Naučili jsme se víc vzájemně poslouchat a vnímat hráče kolem sebe, což je pro mnohé interprety někdy obtížné. Vše jsme zúročili na 3. ročníku open- air koncertu, který se konal 20.5 na Střeleckém ostrově v Praze. Tam jsme spolu s členy Nadačního fondu Harmonie vytvořili mnohopočetný orchestr. Pod taktovkou dirigenta Iwasaki Chuchei jsme si zahráli skladby různých stylových období. Zazněla třeba Beethovenova Óda na radost, Vieira Paulino- Sol di Manha, L. Bernstain- Somewhere z muzikálu West Side Story. Také česká hudba byla zastoupena v podobě aranží z večerníčků a závěr koncertu nepatřil nikomu jinému než českému skladatelovi Bedřichu Smetanovi a jeho Prodané nevěstě, z které jsme zahráli píseň, Proč bychom se netěšili. Pro děti (A. Marečková, B. Hlaváček, J. Vysloužilová) to byla vůbec první zkušenost s orchestrem a tak bych jim chtěla poděkovat za jejich přípravu a pogratulovat ke krásnému výkonu. Josefínce, která si den před koncertem zlomila ruku, přeji rychlé zotavení.

Lucia Benešová