vedený Petrou Mori a Soňou Paskerovou>

Žáci hornové třídy na workshopu v Praze

O víkendu 11. – 12. 11. se vybraní žáci z hornové třídy Radky Chmelařové zúčastnili víkendových kurzů MiniHorn v Praze. Jako lektoři byli pozvání významní hráči a pedagogové ve hře na lesní roh – Jana Švadlenková (profesorka Pražské konzervatoře a AMU v Praze, členka SOČR), Zdeněk Divoký (profesor Pražské konzervatoře a AMU v Praze, člen České filharmonie), Zuzana Rzounková (profesorka AMU v Praze a JAMU v Brně, sólohornistka FOK) a Jindřich Petráš (profesor Konzervatoře Brno, profesor a děkan JAMU v Brně). Mezi dětmi z celé republiky se rozhodně neztratili. Od všech pedagogů sklidili pochvalu. Kromě hodin u jednotlivých učitelů se také zapojili do ansáblové hry a absolvovali několik hudebních soutěží. Ve znalostech z hudební teorie zvítězila Alexandra Kollárovičová a na 3. místě se umístila Kamila Kautská. Ve vědomostní a poslechové soutěži zvítězila Eva Čapková a Radka Sotonová získala cenu za originální logo kurzů. Víkend si děti opravdu užily a věříme, že poznatky z kurzů zúročí v nadcházející soutěži ZUŠ konané v letošním školním roce.